Jakie buty nosić w ciąży? Praktyczne porady

Ciąża to niezwykle ważny i zobowiązujący moment w życiu każdej pary. Dziewięciomiesięczny okres ciąży wiąże się z koniecznością wprowadzenia wielu zmian w sferze życiowej i modyfikacji dotychczasowych przyzwyczajeń. Niewiele osób zdaje sobie sprawę, jak istotny wpływ na poczucie komfortu w tym czasie, ma dobór odpowiedniej garderoby. Bóle pleców i nóg występują najczęściej w II i III trymestrze ciąży. Warto więc zadbać w tym okresie o wygodne obuwie, które zminimalizuje poczucie dyskomfortu, czy ryzyko powstawania opuchlizny. Jakie buty nosić w ciąży, aby nie narażać kręgosłupa i nóg na przewlekły ból?

Jakie buty w ciąży? – istota noszenia odpowiedniego obuwia

W trakcie rozwoju, kobiety zmuszone są radzić sobie z dodatkowym ciężarem i borykają się często z bólami pleców oraz kręgosłupa. Zmiana postawy oraz stopniowy wzrost wagi wymagają zakupu odpowiedniego obuwia, które zminimalizuje poczucie dyskomfortu. W tej sytuacji niezwykle istotna jest dbałość o to, aby stopa miała jak największe oparcie i stabilizację. Kobietom, które uwielbiają szykowny, elegancki styl, odradza się noszenie butów na wysokim obcasie. Powodują one trudności z utrzymywaniem równowagi oraz zdrowej postawy. Szpilki mogą generować przewlekłe bóle kręgosłupa oraz obrzęki nóg. W trakcie trwania ciąży zawsze warto zadbać o jak największy komfort i wygodę, ponieważ ma to także wpływ na zdrowie psychiczne. Kobiety w ciąży borykają się z huśtawkami nastrojów. które wywołane są przez szereg następujących zmian hormonalnych. Nie warto więc narażać się na dodatkowy stres, związany z koniecznością utrzymywania równowagi w wysokim obuwiu.

Jakie buty na lato w ciąży?

Niezależnie od pory roku, warto postawić na buty z odpowiednio wyprofilowaną podeszwą. W porze letniej odradza się korzystanie z płaskich balerinek, czy sandałów. Ten typ obuwia najczęściej wiąże się z koniecznością podkurczania palców u stóp, co powoduje poczucie dyskomfortu i bólu w kostkach. Zdecydowanie lepszym rozwiązaniem w tej sytuacji będzie zakup butów na delikatnie grubszej podeszwie. W przypadku ważnych wydarzeń, przyjęć, czy ceremonii, można zdecydować się na buty z delikatnym, stabilnym obcasem. Niskie koturny, lub tzw. buty na słupku to propozycja dla kobiet, które chcą wyglądać szykownie i jednocześnie czuć się komfortowo. W okresie letnim lepiej postawić na obuwie, które nie ma dużej ilości zapięć, czy pasków. Zdecydowanie trudniej zapiąć ten rodzaj obuwia, a ewentualne obrzęki stóp mogą powodować otarcia.

Jakie buty na zimę w ciąży?

Zimowa pora wiąże się z koniecznością doboru nie tylko stabilnych, ale i ciepłych butów. Jeśli w tym okresie nie mamy do czynienia z dużą ilością śniegu, nic nie stoi na przeszkodzie, aby postawić na wygodne, ocieplane obuwie sportowe. Podeszwy butów sportowych są zazwyczaj doskonale wyprofilowane, co ułatwia zachowanie odpowiedniej postawy w tracie trwania ciąży. Dobrym rozwiązaniem będą także miękkie buty typu UGG. Warto jednak zdecydować się na zakupy u sprawdzonego producenta, który zapewnia nie tylko wygodę, ale także wysoki poziom utrzymywania ciepła i nieprzemakalność. Niskopółkowe obuwie wykonywane jest najczęściej z nietrwałych materiałów. Buty ze sztucznego tworzywa zazwyczaj sprawiają, że stopa szybko się poci, co także może powodować poczucie dyskomfortu.

Buty dla kobiet w ciąży – troska o własny komfort

Poczucie komfortu w trakcie trwania ciąży to jeden z najważniejszych aspektów, o jaki należy zadbać. Wygodne buty w ciąży mogą znacząco zminimalizować bóle, z którymi musi borykać się zdecydowana większość kobiet w tym wyjątkowym okresie. Odpowiedni dobór garderoby sprawi, że przyszła mama, będzie mogła cieszyć się wspaniałym czasem i ze spokojem oczekiwać na przyjście dziecka. W przypadku wątpliwości co do doboru odpowiedniego obuwia, warto skorzystać z doradztwa ekspedientów pracujących w sklepie z butami. Pracownicy z pewnością pomogą wybrać wygodne, stabilne i dopasowane do panującej pory roku obuwie.

https://malakawka.pl/co-to-jest-aniball/