Jak dobrać biustonosz ciążowy?

Ciąża to okres, kiedy w ciele kobiety zachodzi wiele zmian. Jednym z bardziej zauważalnych i odczuwalnych symptomów są powiększające się piersi. Jest to spowodowane gromadzeniem się w nich mleka, przez co przyszła mama może odczuwać dyskomfort. Dlatego też w czasie ciąży konieczny jest odpowiedni biustonosz ciążowy. Przyczyni się on do zwiększenia komfortu, którego kobieta ciężarna potrzebuje podwójnie. Należy więc odpowiedzieć na pytanie, które z pewnością zadaje sobie wiele kobiet — jak dobrać biustonosz ciążowy?

Jak dobrać stanik ciążowy — czym różni się od zwykłego?

W trakcie ciąży kobietę czeka wiele wyrzeczeń. Jednym z nich jest schowanie do szafy bielizny, którą nosiła wcześniej. W wyniku zmian zachodzących w ciele piersi stale rosną, przez co znacznie tracą na jędrności i stają się bardziej wrażliwe. Dobrze dobrany stanik ciążowy to najlepszy sposób na to, aby podtrzymać piersi. Jednocześnie taki biustonosz dostosowuje się do kształtu biustu, przez co zwiększa się komfort przyszłej mamy.

Czym jednak stanik ciążowy różni się od zwykłego? Przede wszystkim ma on znacznie szersze ramiączka oraz pas pod biustem, co pozwala na odciążenie kręgosłupa, który w trakcie ciąży pracuje z dodatkowym wysiłkiem. Obecnie w sklepach można znaleźć zarówno biustonosze ciążowe i do karmienia, które są przeznaczone zarówno na okres ciąży, jak i po porodzie. Taka bielizna wyróżnia się odpinanymi miseczkami oraz specjalnymi kieszonkami na wkładki laktacyjne, co ułatwia ściąganie pokarmu.

Biustonosz ciążowy — jak dobrać?

Przede wszystkim biustonosz ciążowy musi posiadać znacznie obszerniejszą miseczkę, która pomieści całą pierś. Ważne jest również to, aby był dopasowany, jednak nie powinien on ściskać czy też wywoływać uczucia dyskomfortu. W sytuacji, gdy kobieta poszukuje biustonosza do noszenia na co dzień, powinna zwrócić uwagę zwłaszcza na modele bez fiszbin. Jest on bardziej elastyczny i doskonale dopasowuje się, gdy piersi napuchną. Z kolei modele z fiszbinami warto zostawić na specjalne okazje.

Najlepszym sposobem na dobranie biustonosza ciążowego jest użycie centymetra. Jak to zrobić? Pierwszym krokiem jest pochylenie się do przodu i zmierzenie, najciaśniej, jak to możliwe, obwodu pod piersiami. Uzyskany w ten sposób wynik należy zniżyć do pełnej piątki. Następnie pozostaje zmierzenie luźne obwodu piersi na wysokości brodawek. Ostatnim krokiem jest znalezienie rozmiaru w tabeli dla kobiet w ciąży. Najbliższy wyliczeniom to z pewnością ten właściwy i najlepiej dobrany.

Jak dobrać biustonosz ciążowy?

Dobranie odpowiedniego biustonosza ciążowego różni się w zależności od okresu ciąży. W pierwszym trymestrze zmiany nie są jeszcze aż tak zauważalne, tak więc sprawdzi się wtedy dotychczasowa bielizna. Po 3 miesiącu kobieta będzie mogła zauważyć, że rozmiar jej piersi ulega zmianie. Jest to najbardziej odpowiedni moment, aby kupić biustonosz ciążowy. W takiej sytuacji najlepiej sprawdzą się biustonosze rosnące, które idealnie będą dopasowywały się do rosnących piersi.

Dopiero około 8 miesiąca przyszła mama powinna zdecydować się na zakup biustonosza do karmienia. Wielu kobietom może się wydawać, że piersi już się zmniejszają i jest to zbędny wydatek. Jednak warto pamiętać, że w ostatnim okresie ciąży oraz przez cały okres laktacji biust pozostaje w tym samym rozmiarze. Zmiany następują dopiero po odstawieniu dziecka od piersi. Tak więc inwestycja w biustonosz ciążowy na koniec ciąży sprawi, że będzie on skutecznie spełniał swoją funkcję jeszcze przez kilka miesięcy po porodzie.

Jak dobrać stanik ciążowy na specjalne okazje?

Wśród kobiet w ciąży bardzo często można spotkać się ze stwierdzeniem, że bielizna ciążowa jest całkowicie nieatrakcyjna. Nic bardziej mylnego! Obecnie producenci bielizny dla przyszłych mam stawiają nie tylko na komfort, ale również na wygląd. Tak więc biustonosz ciążowy z koronką, fantazyjnymi nadrukami czy innymi ozdobami nie są już niczym nowym i z pewnością pozwolą podkreślić piękno wieczorowej kreacji na specjalne okazje.