Pierwsze ubranko noworodka - co sprawdzi się najlepiej?

O ubranka dla nowego członka rodziny należy zadbać jeszcze przed jego przyjściem na świat. Czas szału zakupowego jest zawsze obecny na krótko przed porodem i pewnie wiele mam przyzna, że najchętniej by kupiły każde małe ubranie, jakie wpadnie im w ręce. Jednak trzeba pamiętać, że dzieci szybko rosną i kupowanie im ubranek będzie tak naprawdę codziennością, dlatego na początku warto skupić się na tych najważniejszych pierwszych elementach garderoby, by dopiero później poszerzać asortyment. Z tego powodu warto dowiedzieć się jakie ubranko dla noworodka najlepiej się sprawdzi jako pierwsze.

Pierwsze ubranko dla noworodka - szał zakupowy

Na obecnym rynku mamy niezwykle bogatą ofertę ubranek dla dzieci - pajacyki, śpioszki czy body. Idąc do sklepu lub przeglądając strony internetowe ciężko jest zdecydować się na to, jakie ubranka będą najlepsze dla malucha, a najchętniej to wykupiłoby się ich jak najwięcej. Na całe szczęście noworodek nie potrzebuje pełnej szafy, tylko pewnych najważniejszych elementów, które są priorytetem do zakupienia przed jego przyjściem na świat. Zwrócić uwagę należy również na to, że to nie moda powinna być dla nas najważniejsza, a komfort dziecka.

Do kompletowania pierwszej garderoby maluszka najlepiej jest zacząć powoli przystępować już parę miesięcy przed rozwiązaniem. Najważniejsze jest to, aby ubranka były dopasowane do pór roku, jakie obowiązują, czyli nie powinno pomijać się kupienia jakichś cieplejszych elementów na zimę, ani wykonanych z lżejszych materiałów na lato. Do wyprawki należy dołączyć ubranka zarówno do użytku domowego, jak i takie bardziej wyjściowe, odpowiadające spacerowi czy ewentualnie jakimś wydarzeniom, żeby móc dziecko bardziej elegancko ubrać.

Jakie dodatki najlepiej odrzucić - ubranko dla noworodka

Na pierwszy rzut oka można chcieć obkupić się w ubranka ozdobione w różnego rodzaju guziki, klamerki czy falbanki. Wyglądają one niezwykle estetyczne, schludnie i elegancko, tylko że w rzeczywistości są niepraktyczne. Pierwsze ubranko dla niemowlęcia powinno być przede wszystkim wygodne i łatwe w użytku. Dziecku tak naprawdę będzie bez różnicy co ma na sobie, byleby było wygodne i praktyczne.

W kwestii doboru odpowiedniego materiału powinno zwrócić się uwagę na to, aby nie były to materiały syntetyczne. Noworodki posiadają niezwykle wrażliwą i delikatną skórę, dlatego dobry i przyjemny materiał jest najważniejszy. Najlepiej jest wybierać ubranka, które wykonane zostały w 100% z bawełny, ponieważ to ona zapewnia odpowiednią cyrkulację powietrza. Wracając do materiałów syntetycznych - to one mogą wywoływać odparzenia, reakcje alergiczne, a także podrażniać skórę.

Pierwsze ubranko dla bobasa - właściwy rozmiar

Ciężko jest oszacować jak duże urodzi się dziecko, a rozmiary w sklepach dostępne są pomiędzy 52 a 62. Co zrobić w sytuacji, kiedy nie jesteśmy w stanie dowiedzieć się, jaki rozmiar ma mieć nasze przyszłe dziecko? Najlepszym rozwiązaniem jest wyposażenie się, w ubranka o różnym rodzaju. Dzięki takiemu zabiegowi uniknie się niespodzianek, a nieużywane elementy będzie można sprzedać lub oddać. Ewentualnie można od razu kupić większe ubranko, ponieważ maluch i tak urośnie, a do tego czasu można po prostu podwijać mu rękawki.

Od razu warto wspomnieć także o kolorach, jakie powinny mieć ubranka dla maluszków. Generalnie dziś odchodzi się od standardowego podziału na kolory chłopięce i dziewczęce, a zamiast tego rodzice wybierają kolory neutralne lub ubranka wielokolorowe. Idealne będą zatem naturalne kolory materiału takie jak lniany czy nude.

Obowiązkowe elementy garderoby noworodka

Szykując wyprawkę dla noworodka warto uwzględnić kilka rzeczy, które powinny obowiązkowo się w niej znaleźć, między innymi jako pierwsze ubranko dla bobasa powinny to być pajacyki, czyli jednoczęściowe popularne stroje dla niemowląt i body, które jest podstawowym i uniwersalnym elementem garderoby. Następnie znajdą się kaftaniki (rozpinane bluzeczki), śpiochy, rampersy, półśpiochy, czapeczki, kombinezon, skarpetki i śliniaki, a następnie można myśleć o różnych bluzkach, bluzach, sweterkach i spodenkach.