Jaki kolagen w ciąży?

Ciąża jest wymagającym okresem, w którym musimy w szczególności zadbać o swoje zdrowie oraz samopoczucie. Wynika to z tego, iż zaczynamy być odpowiedzialni zarówno za siebie, jak i nasze dziecko. Jednym z najciekawszych suplementów, którego zakup powinniśmy rozważyć, jest kolagen. Jaki wybrać i czy jego picie nie ma negatywnego wpływu na maluszka?

Czy można pić kolagen w ciąży?

Kolagen jest rodzajem białka, które występuje w całym organizmie. Ze względu na jego właściwości, coraz częściej decydujemy się na picie kolagenu w ciąży, która jest okresem zwiększonych potrzeb żywieniowych. Jednym z najważniejszych składników, o którego przyjmowanie podczas ciąży musimy zadbać, jest białko. 

Kolagen jest zapasem aminokwasów, a jego picie jest w pełni bezpieczne, jednak powinniśmy upewnić się, że nie przyjmujemy go w nadmiernych ilościach. Dla większości z nas rekomendowana dawka mieści się w przedziale od 70 do 100 gramów dziennie, uwzględniając w tym wszystkie źródła, takie jak pozostałe suplementy oraz jedzenie. 

Jaki kolagen w ciąży? Kilka cennych wskazówek

Kolagen w ciąży jest jednym z najlepszych składników, na którego suplementację powinniśmy się zdecydować. Warto, abyśmy jednak skonsultowali się ze specjalistą, który nie tylko pomoże nam podjąć decyzję, ale również doradzi, jaki preparat okaże się dla nas najlepszy. 

Decydując się na wysokiej jakości, w pełni bezpieczny preparat, możemy zyskać pewność wspomagania zdrowia kości, co jest wynikiem stymulacji komórek kościotwórczych, a także optymalnego wchłaniania wapnia. 

Regularne przyjmowanie kolagenu wykazuje korzystny wpływ zarówno na skórę, jak i włosy. Ma to niebagatelne znaczenie w trakcie ciąży, dlatego że następujące zmiany hormonalne oraz zaburzenia w ilości mikroelementów przyczyniają się do wypadania włosów czy przesuszenia skóry. 

Picie kolagenu w ciąży - co warto wiedzieć?

W ciąży nasz organizm uwalnia hormon zwany relaksyną, mający wpływ na rozluźnienie mięśni, które otaczają macicę. Cały proces może mieć niekorzystny wpływ na spowodowanie bólu stawów oraz osłabienie pozostałych partii ciała. W takim przypadku pomocny okazuje się kolagen, który pomoże nam w zmniejszeniu bólu stawów.

Co więcej, w kolagenie występuje również glicyna, która jest aminokwasem wspierającym jakość snu oraz funkcjonowanie neurologiczne. 

Kolagen w ciąży a karmienie piersią

Kolagen jest białkiem, które naturalnie występuje w organizmie człowieka, w wyniku czego nie ma obaw związanych z przyjmowaniem go w okresie karmienia piersią. Mimo iż na co dzień spożywamy produkty bogate w naturalny kolagen, to dodatkowe uzupełnianie go przy pomocy dobrej jakości suplementów ma niebagatelny wpływ na stan naszej skóry, włosów oraz stawów. 

Jakie są zalety suplementowania kolagenu w ciąży?

Przyjmowanie kolagenu w ciąży wiąże się z szeregiem korzyści. Przede wszystkim wysokiej jakości produkt przyczyni się do lepszego nawilżenia skóry i włosów, ale również wspomoże nasze kości oraz stawy. Regularne przyjmowanie odpowiedniego preparatu korzystnie wpłynie na kondycję naszej skóry, doskonale ją ujędrniając oraz uelastyczniając. Zachodzące podczas ciąży zmiany hormonalne mają niebagatelny wpływ na wzmożone wypadanie włosów i przesuszenie skóry, w czym preparat z czystym kolagenem może być pomocny. 

Co więcej, suplementacja kolagenu przekłada się na lepszą jakość snu, co ma ogromne znaczenie dla codziennego funkcjonowania podczas ciąży. Sen wspaniale regeneruje organizm i zapewnia nam energię do wykonywania wszelkich czynności.

Co warto wiedzieć przed porodem?

Poród jest niezwykle stresującym wydarzeniem, dlatego na kilka tygodni przez jego zaplanowanym terminem warto, abyśmy zadbały o odpowiednie przygotowanie. Suplementacja kolagenu jest jednym z elementów, który możemy wprowadzić do swojej codziennej rutyny, jednak powinniśmy również zadbać o swoją kondycję zarówno psychiczną, jak i fizyczną. Balonik Aniball jest akcesorium medycznym, dzięki któremu przygotujemy mięśnie dróg rodnych do naturalnego porodu oraz wzmocnimy mięśnie dna miednicy po porodzie.