Luteina w ciąży - po co?

Luteina stanowi lek hormonalny wykorzystywany w ginekologii. Zawiera czynną substancję, jaką jest progesteron, który należy do jednego z najważniejszych żeńskich hormonów. W razie spowolnienia jego wytwarzania powinniśmy zadbać o dostarczenie go z zewnątrz.

W poniższym artykule poznasz więcej informacji na temat tak ważnej substancji, co pozwoli na zebranie kluczowych informacji, mających ogromne znaczenie dla sprawnego funkcjonowania naszego organizmu. Jeśli chodzi o luteinę w ciąży - po co się ją stosuje w tym czasie?

Luteina - po co w ciąży? Dlaczego jest tak ważna?

Luteina jest skutecznym preparatem, niejednokrotnie zalecanym kobietom w ciąży. Została udowodniona jej skuteczność w zapobieganiu przedwczesnemu porodowi, ale również poronieniom. Co więcej, możemy ją stosować jeszcze przed zajściem w ciążę, kiedy dopiero rozpoczynamy jej planowanie, zwłaszcza w sytuacji, w której zmagamy się z niedomogą lutealną.

Luteina zalecana jest również wtedy, gdy planujemy in vitro, ponieważ zwiększa szanse zarodka na zagnieżdżenie się w macicy.

Luteina w ciąży - czy może być szkodliwa?

Znając odpowiedź na pytanie, po co luteina dopochwowa w ciąży, warto również zastanowić się nad jej potencjalną szkodliwością. Nie występują badania potwierdzające negatywny wpływ przyjmowania luteiny w trakcie ciąży. W wyniku czego środek uznawany jest za w pełni bezpieczny nie tylko dla przyszłej mamy, ale również dla rozwijającego się płodu.

Jednak musimy mieć na uwadze, że sięganie po jakikolwiek preparat powinno być uprzednio skonsultowane ze specjalistą. Lekarz prowadzący na podstawie wyników oraz wiedzy medycznej zapisze odpowiedni medykament.

Jakie są objawy niedoboru luteiny?

Niedobór luteiny może zostać zdiagnozowany jeszcze przed zajściem w ciążę. Do najbardziej charakterystycznych objawów zbyt niskiego stężenia możemy zaliczyć plamienie międzymiesiączkowe, nieregularne miesiączki, problemy z zajściem w ciążę czy nieprawidłowy wzrost temperatury ciała.

W jakich dawkach przyjmować luteinę w ciąży?

Luteina to lek wydawany na receptę występujący zarówno w formie tabletek, jak i globulek dopochwowych. Jej przyjmowanie powinno przebiegać pod nadzorem specjalisty, który dobierze odpowiednią dawkę.

Luteina - kiedy warto zrobić badanie?

Badanie luteiny powinnyśmy wykonać w 7. bądź 8. dniu po owulacji. Odpowiedni dzień możemy rozpoznać po obserwacji temperatury ciała. Kolejnym sposobem jest staranny monitoring cyklu USG, pozwalający na precyzyjne określenie momentu owulacji.

Musimy jednak mieć na uwadze, że poziom luteiny cechuje się niestabilnością w ciągu dnia, co stanowi wynik tego, iż jest wydzielana w sposób pulsacyjny.

Jak przygotować się do porodu? Praktyczne wskazówki

Odpowiednio wczesne przygotowanie się do porodu jest doskonałym pomysłem umożliwiającym uniknięcie sporej dawki stresu. Zostawanie tak ważnego zadania na ostatnią chwilę nie tylko powoduje frustrację, ale również wprowadza chaos, w wyniku którego możemy nie zabrać ze sobą ważnych rzeczy lub dokumentów. Dlatego najlepszym rozwiązaniem będzie rozpoczęcie kompletowania wyprawki do szpitala na co najmniej kilka tygodni przed planowanym porodem.

Kolejnym ważnym aspektem jest zadbanie o mięśnie dna miednicy, by ułatwić sobie poród. Można to zrobić, zaopatrując się w produkt medyczny w postaci balonika Aniball. Dzięki niemu możliwe staje się przygotowanie dróg rodnych do naturalnego porodu, a także zmniejszenia ryzyka nacięcia lub naderwania krocza w trakcie porodu.

Balonik Aniball - gdzie kupić? Profesjonalny sklep

Decydując się na zakup balonika Aniball, warto skorzystać z prezentowanej oferty. W naszym sklepie można zaopatrzyć się w wysokiej jakości akcesorium, dzięki któremu wzmocnisz mięśnie dna miednice po porodzie.

Co więcej, produkt zwiększa poczucie komfortu oraz zmniejsza stres i strach przed tak ważnym wydarzeniem. Urządzenie w skuteczny sposób doskonali umiejętność z zakresu wypychania noworodka, a jego użytkowanie jest niezwykle proste oraz wygodne.

W razie wystąpienia pytań o akcesorium warto się z nami skonsultować, abyśmy mogli przekazać przydatne informacje oraz szereg cennych wskazówek.