Jak zapobiec rozstępom w ciąży? Skuteczne sposoby

Ciało kobiety w ciąży ulega zmianom. Mimo że ten fakt powinien być znany każdemu, a już w szczególności parom planującym sprowadzenie nowego członka rodziny na świat. Często gwałtownie zachodzące zmiany mogą wiązać się z niemałą dezorientacją. Nic więc dziwnego, że w tym okresie przyszłe mamy poszukują jak najlepszego sposobu na ograniczenie jego kłopotliwych oznak. Najczęściej zauważanym problemem jest pojawienie się rozstępów. Jak zapobiegać rozstępom w ciąży? Istnieje na to kilka skutecznych sposobów.

Zapobieganie rozstępom w ciąży a jej przebieg

Rozstępy to prawdopodobnie najpopularniejsza zmora kobiet ciężarnych, choć przyszłe mamy zdecydowanie mogą mieć więcej powodów do narzekań. Choć ciąża to piękny czas, którego nie da się porównać z żadnym innym wydarzeniem w życiu, to jednak przyszła mama podczas jej trwania narażona jest na występowanie wielu nieprzyjemnych objawów. Oprócz kwestii zapobiegania rozstępom w ciąży problemem stają się nudności i wymioty (szczególnie na samym początku ciąży), a także opuchlizna całego ciała czy powodowany przez nią ból. Poza pytaniem, jak uniknąć rozstępów w ciąży, w Twojej głowie mogą także pojawić się myśli związane ze zbliżającym się z każdym dniem porodem. Odczuwanie niepewności jest jak najbardziej normalne, jednak warto zadbać o odpowiednie przygotowanie organizmu do trudów tego dnia, aby czuć się jeszcze pewniej w trakcie przyjścia dziecka na świat. Wyjątkowo pomocnym narzędziem jest nasz balonik Aniball służący do przeprowadzania regularnych treningów mięśni dna miednicy. Ćwiczenia tego typu możesz prowadzić w zaciszu domowym, przygotowując swoje ciało do porodu. Treningi warto łączyć z innymi działaniami, również z tymi zapobiegającymi rozstępom w ciąży.

Jak uniknąć rozstępów w ciąży i czy jest to ogóle możliwe?

Temat zapobiegania rozstępom w ciąży nadal jest przedmiotem gorącej dyskusji zarówno wśród kobiet przygotowujących się do nowej roli, jak i tych, które okres ciąży mają już za sobą. Chęć zatrzymania gwałtownych zmian w wyglądzie ciała to naturalne odczucie - w końcu trudno jest przyzwyczaić się do pojawiania się nowych znamion na skórze. Zapobieganie rozstępom w ciąży stanowi popularny temat, choć nie brakuje głosów, że takie działanie często może okazać się bezcelowe. Czy dyskusja nad tym, jak uniknąć rozstępów w ciąży, rzeczywiście jest drogą donikąd? Na pewno nie należy rezygnować z regularnej pielęgnacji. Skłonność do pojawiania się rozstępów może być uwarunkowana genetycznie, jednak dokładne zapoznanie się z tym, jak uniknąć rozstępów w ciąży, może przynieść pozytywny rezultat.

Jak zapobiegać rozstępom w ciąży? Odpowiednia pielęgnacja

Naturalnym odruchem w przypadku pojawienia się jakichkolwiek nowych zmian na skórze jest sięgnięcie po różne preparaty. To jak najbardziej skuteczne działanie, zwłaszcza w przypadku zapobiegania rozstępom w ciąży. W jej trakcie skóra przyszłej mamy ma trudne zadanie do wykonania - musi ulec znacznemu rozciągnięciu, aby pomieścić rosnącego z tygodnia na tydzień maluszka. Aby jej to ułatwić, warto stosować odpowiednią pielęgnację jako jeden z niezbędnych elementów zapobiegania rozstępom w ciąży. Dobrze jest stosować specjalistyczne kremy oraz wspomóc się naturalnymi sposobami. Jak uniknąć rozstępów w ciąży? W rutynie pielęgnacyjnej swoje miejsce powinien znaleźć czysty olej, np. ze słodkich migdałów, świetnie sprawdzający się do codziennego masażu brzuszka.

Jak uniknąć rozstępów w ciąży? Nawodnienie oraz odżywianie

Kompleksowa pielęgnacja to jedno - w trakcie odmiennego stanu zawsze należy działać dwutorowo, również w przypadku chęci uniknięcia rozstępów w ciąży. W im lepszej kondycji będzie cały organizm przyszłej mamy - w lepszej kondycji będzie również skóra, która stanie się bardziej podatna na bezpieczne zwiększenie swojej powierzchni. Jeśli więc interesuje Cię, jak zapobiegać rozstępom w ciąży, pamiętaj o odpowiednim nawodnieniu - pij od 2 do 3 litrów wody dziennie. Dieta również ma znaczenie w kontekście zapobiegania rozstępom w ciąży. Postaw przede wszystkim na warzywa i owoce, a także pełnowartościowe źródło białka.

Kwas foliowy w ciąży – do kiedy zażywać?