Jak szybko pozbyć się brzucha po ciąży

Sam poród jest wydarzeniem bardzo obciążającym dla świeżo upieczonej mamy, dlatego nie dziwi to, że powrót do pełnej sprawności zajmuje trochę czasu. Kobiety zaczynają jednak zastanawiać się, jak zgubić brzuch po ciąży zaledwie kilka tygodni po przyjściu dziecka na świat. To dość częsty tok myślenia, choć nie do końca poprawny, dlatego nie warto mu ulegać. Brzuch po ciąży zostaje praktycznie zawsze, dlatego poniżej wyjaśniamy, jak podejść do tematu z chłodną głową i odpowiednim nastawieniem. 

Brzuch po ciąży i zmiana wyglądu ciała po porodzie 

Ciało kobiety podczas ciąży ulega wielu dynamicznym zmianom, które tak naprawdę są nie do zatrzymania. Na dobrą sprawę takie zmiany są konieczne i potrzebne, ponieważ w ten sposób organizm najpierw przygotowuje się do okresu ciąży, a potem robi wszystko, aby zapewnić jak najbardziej komfortowe warunki dziecku. Bardzo duże znaczenie ma w tym kontekście przede wszystkim nagromadzenie płynu owodniowego, w którym znajduje się dziecko, ale nie tylko. Brzuch po ciąży to również dodatkowy tłuszcz, który mógł się odłożyć w trakcie tych wyjątkowych dziewięciu miesięcy. Jego zadaniem było stworzenie dodatkowej bariery ochronnej, zatem rygorystyczne podejście do odchudzania po ciąży nie ma żadnego sensu. To naturalne, że po przyjściu dziecka na świat  ciało wygląda zupełnie inaczej. Racjonalne jest również przyjęcie do wiadomości tego, że niektóre cechy, takie jak rozstępy czy blizny, mogą pozostać już na zawsze. 

Jak zgubić brzuch po ciąży i czy jest to w ogóle możliwe?

W przestrzeni internetowej, a także w innych kanałach przekazu bardzo łatwo jest zauważyć szereg wiadomości i treści dotyczących tego, jak zrzucić brzuch po ciąży. Niestety, takie komunikaty mają często niewiele wspólnego ze zdrowiem i racjonalnym podejściem do odchudzania. Wiele z nich to po prostu rygorystyczne diety, które w połączeniu z niedostosowanymi ćwiczeniami mogą przynieść więcej złego niż dobrego. Pamiętaj, że brzuch po ciąży pozostaje przez pewien czas i nie da się procesu jego transformacji magicznie przyspieszyć. Wszystko po ciąży wraca do siebie swoim naturalnym rytmem - jest to zasada, która powinna towarzyszyć każdej świeżo upieczonej mamie. 

Racjonalne żywienie - jak zrzucić brzuch po ciąży?

Podstawą powrotu do optymalnej kondycji i samopoczucia po ciąży bezwzględnie jest po prostu zdrowy styl życia. Sposób żywienia ma w odniesieniu do tej kwestii niezwykle duże znaczenie, ponieważ dostarczanie odpowiednich witamin oraz minerałów wspomaga ogólny powrót do zdrowia. Zastanawiając się nad tym, jak zgubić brzuch po ciąży nie można zatem zapominać o takich potrzebach. Najważniejszą zasadą podczas rekonwalescencji po ciąży jest przede wszystkim jedzenie pełnowartościowych posiłków, zawierających składniki odżywcze w odpowiednich proporcjach. W diecie mamy nie może zabraknąć białka będącego budulcem mięśni, tłuszczy oraz węglowodanów. Wszystkie te elementy wspomagają ogólnie pojętą regenerację ciała, tym samym wpływając pozytywnie na ogólne samopoczucie. 

Ćwiczenia na brzuch po ciąży i nie tylko

Oprócz samego żywienia bardzo często podejmowanym tematem w odniesieniu do tego, jak zrzucić brzuch po ciąży, jest wykonywanie konkretnych ćwiczeń. Trzeba być jednak z tym bardzo ostrożnym, ponieważ nie brakuje nierozważnych osób proponujących plany treningowe zupełnie niedostosowane do predyspozycji świeżo upieczonej mamy. Jeśli poszukujesz ćwiczeń na brzuch po ciąży musisz wiedzieć, że jest to bardzo newralgiczna okolica. Chcąc pozytywnie wpłynąć na swój organizm możesz regularnie wykonywać ćwiczenia mięśni dna miednicy z balonikiem Aniball, ponieważ takie treningi nie są w żaden sposób obciążające. Wręcz przeciwnie - wspomagają one wzmocnienie tych partii mięśni, które mogą być dodatkowo osłabione po całej ciąży oraz samym porodzie. Odnośnie typowych ćwiczeń na brzuch pod żadnym pozorem nie wolno wykonywać ich na własną rękę. Przed rozpoczęciem jakichkolwiek treningów należy zasięgnąć porady profesjonalnej fizjoterapeutki uroginekologicznej.