Czy można jeść truskawki, karmiąc piersią?

Odpowiednia dieta ma ogromne znaczenie w codziennym życiu. W szczególności musimy o nią dbać w trakcie karmienia piersią. Lista produktów, których w tym okresie nie powinnyśmy spożywać, jest długa, jednak wiele znajdujących się na niej pozycji nie ma żadnego potwierdzenia naukowego.

Nie oznacza to, że możemy przyjmować wszystkie pokarmy, na które mamy ochotę, dlatego dobrym rozwiązaniem jest konsultacja ze swoim lekarzem. Czy wśród zabronionych artykułów znajdziemy uwielbiane przez wszystkich truskawki? Tego dowiesz się z dalszej części przygotowanego przez nas tekstu.

Czy można jeść truskawki, karmiąc piersią?

Truskawki to pyszne, niskokaloryczne owoce, mające w sobie wiele wartości odżywczych. W wyniku zawartości dużej dawki witaminy C przyczyniają się do zwiększenia odporności oraz poprawy wchłanialności żelaza. Są także bogactwem wapnia, witaminy A, magnezu, potasu czy witamin z grupy B, czyli składników mających pozytywny wpływ na nasz organizm. Co więcej, truskawki stanowią doskonałe źródło błonnika pokarmowego, skutecznie wspierając proces przemiany materii.

Biorąc pod uwagę wymienione w artykule czynniki, nie powinnyśmy rezygnować ze spożywania tych wyjątkowych owoców w trakcie karmienia. Jedynym wyjątkiem jest przypadek, w którym jesteśmy na nie uczulone.

Co w przypadku alergii na truskawki?

Okazuje się, że truskawki uważane są za jedne z owoców najczęściej wywołujących reakcje alergiczne. Dlatego tak ważne jest kupowanie produktów z zaufanych źródeł, a przede wszystkim w sezonie. Dzięki temu będziemy miały większą pewność, że nie są pryskane, co mogłoby niekorzystnie wpłynąć na organizm.

W razie wystąpienia nieprzewidzianej alergii po zjedzeniu truskawek powinnyśmy skonsultować się z odpowiednim lekarzem. Specjalista zaleci wykonanie testów alergicznych, by ustalić, czy jesteśmy uczulone owoce.

Truskawki a karmienie piersią - kilka istotnych informacji

Zdarzają się sytuacje, w których truskawki mogą wywołać reakcje alergiczne u dziecka. Jednak bez żadnej przyczyny nie powinnyśmy eliminować ich z własnej diety. Dostarczają wielu składników odżywczych, które są niezbędne do odpowiedniej pracy całego organizmu. Dopiero w przypadku, gdy zaobserwujemy reakcję alergiczną u potomka po spożyciu przez nas truskawek, możemy wyłączyć je z diety na czas karmienia.

Warto jednak skonsultować się z lekarzem lub dietetykiem, z którym omówimy dietę, by niosła korzyści zarówno dla nas, jak i dla maluszka.

Na co jeszcze zwrócić uwagę, kupując truskawki?

Wiadomo, że jedną z najważniejszych kwestii podczas kupna truskawek jest wybór owoców ze sprawdzonego, zaufanego źródła. Dzięki temu zyskamy pewność, że nie były pryskane różnymi chemikaliami czy pestycydami, co mogłoby wywołać dodatkową reakcję alergiczną. Ponadto warto dokładnie przyglądać się owocom przed zakupem, by upewnić się, że nie są spleśniałe.

Najlepszym rozwiązaniem jest jedzenie owoców w sezonie, czyli od połowy maja aż do połowy lipca. W tym okresie specjaliści najbardziej zalecają spożywanie truskawek podczas karmienia piersią. Co więcej, zdrowy owoc charakteryzuje się jasno-bądź intensywnie czerwonym odcieniem, jest twardy oraz jędrny.

Najlepiej unikać kupowania truskawek zimą, gdy dostępne są w supermarketach, a ich data ważności jest długa. To bowiem świadczy o użyciu przy uprawie dużej ilości sztucznych nawozów.

Czy karmiąc piersią, można jeść truskawki? Podsumowanie

Jedzenie truskawek podczas karmienia piersią wiąże się z wieloma korzyściami, dlatego nie powinnyśmy wyłączać ich z diety bez wskazujących za tym powodów. Tylko w przypadku, w którym zaobserwujemy u siebie bądź dziecka reakcję alergiczną, należy odstawić owoce i udały się do alergologa w celu przeprowadzenia wszelkich istotnych w tym kierunku testów.

Truskawki zawierają w sobie wiele cennych składników, takich jak witamina C lub A, a także błonnik pokarmowy, dlatego pozytywnie wpływają na organizm. Co istotne, warto również zrezygnować z ich spożywania, jeśli powodują kolkę u maluszka.