Jak dobrać biustonosz do karmienia piersią? Podpowiadamy

Jak dobrać biustonosz do karmienia piersią? Podpowiadamy

Odpowiedni biustonosz do karmienia piersią powinien być przede wszystkim praktyczny, gdyż taki jest właśnie jego cel — jak najbardziej ułatwić matce karmienie już i tak niezwykle wymagającej pociechy. Nie tylko powinien on dobrze leżeć, podtrzymując tym samym piersi, ale ich nie uciskać. Sama klapka natomiast powinna się łatwo odpinać, co pozwoli mamie na nakarmienie potomstwa w różnych sytuacjach. Co więcej, nie powinno być to skomplikowane ze względu na ryzyko obudzenia malucha, który zasnął przy piersi. Biustonosz do karmienia, jaki wybierzesz, będzie miał bezpośrednie przełożenie na komfort późniejszego użytkowania, dlatego niezwykle ważne jest, aby dokonać wyboru w sposób odpowiedni.

Jak dobrać biustonosz do karmienia i kiedy najlepiej to zrobić?

Biustonosz do karmienia można nabyć już w ciąży, jednak nie należy tego robić wcześniej niż przed 8 miesiącem ciąży, gdyż przed tym czasem piersi mogą się jeszcze nie powiększyć. Nie miałoby zatem sensu nabywanie biustonosza zbyt wcześnie, gdyż finalnie rozmiar ten może nie pasować w momencie, gdy będzie on niezwykle potrzebny. Warto ustalić swój rozmiar biustonosza przede wszystkim za sprawą dokonania dokładnych pomiarów pod biustem, a także w biuście. Dokładnie tak jak w przypadku kupowania standardowego biustonosza. Można do tego celu skorzystać także z pomocy brafitterki. W momencie, gdy będzie się miało pewność, jaki rozmiar należy wybrać — ale to dopiero początek. Szczególnie w przypadku zastanawiania się nad tym, jaki biustonosz do karmienia piersią warto wybrać, pierwszeństwo powinna mieć tu wygodna. Warto pójść do sklepu i poświęcić trochę czasu na wybór odpowiednio pasującego modelu. Można również zamówić przez internet kilka modeli biustonoszy i w komfortowych warunkach, jakimi jest przestrzeń domowa przymierzyć wszystko na spokojnie. Wtedy można się zdecydować na model, który okaże się najbardziej komfortowy i odesłać pozostałe warianty. Jednak nie do samej wygody powinno się ograniczać. Biustonosz do karmienia oprócz tego, że ma dodatkową funkcję, powinien być dopasowany w taki sposób, aby świeżo upieczona mama czuła się w nim komfortowo. Posiadanie dziecka nie oznacza, że trzeba się w tej kwestii w jakikolwiek sposób ograniczać. Warto sięgnąć po prostu po model, który będzie estetyczny wizualnie i pozwoli na cieszenie się tym elementem garderoby. Oczywiście nie można zapominać o jednej z kluczowych kwestii, jaką jest możliwość swobodnego karmienia, jednak są to aspekty, które zazwyczaj nie są tak oczywiste jak funkcjonalność tej bielizny.

Jak wybrać biustonosz do karmienia — na co zwrócić uwagę?

Bardzo istotne jest, aby biustonosz miał możliwość dopasowywania się do ciała, ponieważ biust w trakcie laktacji może zmieniać się nawet do kilku razy dziennie, co sprawia, że standardowy element bielizny mógłby być po prostu niepasujący. W takiej sytuacji biust zostałby pozbawiony odpowiedniej stabilizacji i podparcia, albo w innym przypadku — uciskał, przez co miałoby się niezwykle niekomfortowe odczucia podczas użytkowania. A przecież nie o to w tym chodzi, aby świeżo upieczona mama przejmowała się jeszcze niedopasowanym biustonoszem. Co przeczy powszechnej opinii, to nie na ramiączkach opiera się cały ciężar. Jeśli tak by się stało, mogłoby to wywołać ból kręgosłupa czy nawet zgarbieniem całej sylwetki. Oprócz tego ważne jest także zapięcie biustonosza. Powinno się znajdować nie wyżej niż pod samą linią łopatek, w innym przypadku może oznaczać to, że obwód tej części bielizny jest za mały. Co więcej, sam rozmiar miseczki powinien swobodne przykrywać brodawki, jednak równie ważny jest fakt, aby dobrze przylegał także do biustu. Nie wolno dopuścić do sytuacji, w której obwód albo rozmiar miseczki są zbyt małe bądź zbyt duże.

Jaki biustonosz do karmienia piersią warto nabyć?

Przede wszystkim taki, który będzie jak najlepiej odpowiadał przyszłej mamie, która będzie z niego korzystała codziennie. W tej sytuacji warto zastosować się do wcześniej wspomnianych wskazówek, jednak warto zwrócić uwagę przede wszystkim na swoje potrzeby, które są w tej sytuacji najważniejsze. Jaki biustonosz do karmienia piersią mam kupić? Przede wszystkim taki, w którym będziesz się czuć komfortowo.