Jakie witaminy przyjmować w 3. trymestrze ciąży?

Kobieta będąca w ciąży powinna szczególnie zadbać o swoje zdrowie, gdyż od tego często zależy stan nienarodzonego dziecka. Wiele mówi się o właściwym odżywianiu, bezstresowym trybie życia, a także kategorycznym zakazie spożywania alkoholu czy palenia papierosów. Jednak nie każda kobieta zdaje sobie sprawę z tego, że witaminy i minerały również są niezwykle ważne, a dostarczanie ich tylko za pomocą jedzenia czasami nie wystarcza.

Do końca ciąży w organizmie kobiety intensywnie rozwija się nowe życie, dlatego powinno się dbać o dostarczanie odpowiedniej ilości składników odżywczych aż do dnia rozwiązania. W poniższym artykule opowiemy Ci o tym, jakie witaminy w 3, trymestrze ciąży są zalecane. Oprócz tego damy kilka rad, jak właściwie przygotować się do porodu - na pewno przydadzą się w sytuacji, gdy spodziewasz się swojego pierwszego dziecka.

Pamiętaj o tym, by słuchać przede wszystkim lekarza, który prowadzi ciąże, gdyż to on dokładnie zna Twój przypadek. Najlepiej będzie skonsultować z nim dodatkową suplementację witamin na każdym etapie ciąży - również w trzecim trymestrze.

Jakie witaminy w ciąży powinno się suplementować?

Suplementy w 3. trymestrze ciąży są równie istotne, co różnorodny plany żywieniowy. Tylko w taki sposób dostarczysz organizmowi wszystkich niezbędnych składników odżywczych. Zróżnicowana, a także zbilansowana dieta jest niezwykle istotna, szczególnie jeżeli w trakcie ciąży spożywa się dodatkowe suplementy.

Ciąża to duża odpowiedzialność, gdyż kobieta musi dbać nie tylko o siebie, ale i o rozwijającego się maluszka. Jakiekolwiek zaniedbanie może doprowadzić do poważnych problemów u nienarodzonego dziecka oraz noworodka. Niedobór potrzebnych witamin i minerałów sprawi, że malec nie będzie miał prawidłowej wagi czy długości bądź nabawi się problemów zdrowotnych. Pamiętaj o tym, by regularnie wykonywać badania, które pozwalają odpowiednio szybko zareagować na wiele komplikacji.

Witaminy w 3 trymestrze ciąży - jakie? Podpowiadamy!

O właściwy poziom kwasu foliowego powinna zadbać każda kobieta, gdyż jego niedobór może prowadzić nawet do poronienia. Co do witamin - ważne jest przyjmowanie odpowiedniego stężenia witaminy C, E oraz D3. Suplementowanie witamin tego typu pozwoli Ci na utrzymanie właściwego stanu zdrowia, a tym samym będziesz mogła zapewnić swojemu dziecku najlepsze warunki do rozwoju.

Jeżeli masz okazję wystawiać się na działanie promieni słonecznych, staraj się robić to jak najczęściej, gdyż jest to naturalny sposób na pozyskanie witaminy D3. Jeżeli ostatnie chwile ciąży przypadają na zimowe miesiące - koniecznie suplementuj tę witaminę za pomocą środków dostępnych w aptekach.

Dobrze jest zadbać także o właściwy poziom jodu oraz kwasu DHA - nie jest to konieczne, ale jeżeli chcesz jak najlepiej dbać o swój organizm w czasie ciąży, to warto byś o tym wiedziała. Koniecznie skonsultuj swoje plany dotyczące dodatkowej suplementacji z lekarzem, gdyż nadmiar witamin lub minerałów również może szkodzić właściwemu rozwojowi dziecka.

Minerały i witaminy w 3 trymestrze

Mamy nadzieję, że dzięki naszym wskazówkom już wiesz, jakie witaminy i minerały dobrze jest suplementować w trakcie ciąży. Jeżeli potrzebujesz większej ilości informacji temat właściwego dbania o siebie w ciąży, to zachęcamy Cię do zapoznania z resztą artykułów na naszym blogu.

To Twoja pierwsza ciąża i stresujesz się perspektywą porodu? W takim wypadku może zainteresuje Cię nasz produkt medyczny - Aniball. To akcesorium przeznaczone między innymi do treningu świadomego oddychania, a także rozluźniania mięśni dna miednicy. Regularne treningi pozwolą Ci na szybszy i łatwiejszy poród. Ponadto zmniejszysz ryzyko wystąpienia różnego rodzaju komplikacji.

Zachęcamy Cię do wizyty w naszym sklepie. Zamówiony produkt sprawnie wyślemy na podany przez Ciebie adres, byś mogła jak najszybciej go wypróbować. Wystarczą codzienne 15-minutowe treningi wykonywane na trzy lub cztery tygodnie przed planowanym porodem, aby zapewnić sobie efekty. Aniball pomaga także w przygotowaniu się psychicznym do rodzenia dziecka.

Ciąża bliźniacza – najważniejsze informacje