Jak zajść w ciążę bliźniaczą?

Posiadanie dziecka to marzenie niemal każdej pary. Szczególnie dużo rodziców marzy o posiadaniu bliźniaków. Jest to nie tylko dwa razy większe szczęście, ciąża bliźniacza to także więcej trosk i obowiązków. Dużo trudniej jest dopilnować takiej ciąży, wiąże się to bowiem z obserwowaniem dwóch serc, płuc i mózgów. Obecnie zajście w ciążę bliźniaczą nie jest już takie trudne. Wystarczy, aby matka odpowiednio się odżywiała i dostarczała płodom niezbędnych składników odżywczych. Pozwoli to na zwiększenie prawdopodobieństwa doniesienia ciąży oraz narodzin dwóch zdrowych, silnych dzieci. Wielu rodziców zadaje sobie więc pytanie: jak zajść w ciążę z bliźniakami?

Co zrobić, żeby zajść w ciążę bliźniaczą?

Zajście w ciążę bliźniaczą, podobnie jak płeć dziecka, nie jest zwykle kwestią wyboru. Składa się na to wiele czynników, chociażby występowanie bliźniąt w rodzinie, czy w przeszłym pokoleniu. Istnieje jednak kilka sposobów na to, aby zwiększyć prawdopodobieństwo zajścia w ciążę z bliźniakami. Kobieta, która pragnie zajść w ciążę mnogą, powinna przede wszystkim zaopatrzyć się w kwas foliowy. Jest to bardzo ważne, gdyż element ten jest niezbędnym składnikiem w trakcie rozwoju płodu. Zażywanie go na poziomie 0,4 mg przynajmniej na 6 tygodni przed poczęciem pozwoli również na zwiększenie zajścia w ciążę mnogą.

Przyszłe mamy często zastanawiają się, jak zwiększyć prawdopodobieństwo zajścia w ciążę bliźniaczą. Badania pokazują, że na urodzenie dwójki dzieci większe szanse ma kobiety, która już wcześniej urodziła dziecko. Poza tym najlepszym okresem w życiu na zajście w ciążę bliźniaczą jest wiek 35-44 lat. W tym czasie organizm produkuje więcej substancji, dzięki którym rodzice będą mogli cieszyć się bliźniakami. Niestety, wraz ze wzrastającym wiekiem rośnie również prawdopodobieństwo wystąpienia u płodu wad wrodzonych. Dobrze więc jest, aby kobieta dobrze sobie przemyślała, kiedy chce zajść w ciążę. Niezbędna w takiej sytuacji będzie również opieka zaufanego  i doświadczonego lekarza.

Jak zajść w ciążę z bliźniakami?

Przyszła mama, która pragnie zajść w ciążę bliźniaczą, powinna przede wszystkim zaopatrzyć się w maniok. Korzeń tej afrykańskiej rośliny znacznie zwiększa owulację, co zostało potwierdzone licznymi badaniami. W regionie Afryki, gdzie maniok jest podstawowym składnikiem codziennego odżywiania, częstotliwość narodzin bliźniaków jest najwyższa na świecie. W zajściu w ciążę mnogą pomaga również częste spożywanie mleka oraz wołowiny. Kobiety, które wzbogacą swoją dietę w te dwa składniki, mają dużo większą szansę na urodzenie się bliźniaków niż weganki.

Przy zajściu w ciążę bliźniaczą dobrze jest również, aby kobieta miała lekką nadwagę. Sprzyja to znacznie pojawieniu się ciąży bliźniaczej. Szansa na poczęcie bliźniąt zwiększa się również w sytuacji, gdy kobieta leczy niepłodność. Stosowane podczas terapii leki oraz hormony potrafią znacznie przyczynić się do uwolnienia nie jednej, a dwóch komórek jajowych. Leczenie niepłodności to więc większa szansa na to, aby urodzić bliźniaki dwujajowe.

Jak zajść w ciążę bliźniaczą?

Samo zajście w ciążę bliźniaczą to dopiero początek długiej drogi, jaką musi przejść przyszła mama. Ciąża mnoga daje bardzo silne objawy już w czwartym tygodniu. Kobieta, która nosi pod sercem dwa istnienia, musi liczyć się z dużo większymi bólami i nudnościami niż mama oczekujące jednego potomka. Wiąże się to również z tym, że brzuch staje się dwukrotnie większy, co zwłaszcza w przypadku ostatniego trymestru może być bardzo niekomfortowe. Jednak urodzenie bliźniąt wiąże się z podwójnym szczęściem dla rodziców.

Jak zajść w ciążę z bliźniakami?

Jak widać nie ma prostego i skutecznego przepisu na zajście w ciążę bliźniaczą. Wszystko zależy od genetyki oraz odpowiedniego odżywiania. Przyszła mama musi również pamiętać, że taki rodzaj ciąży wiąże się z większą szansą na wystąpienie powikłań. Dlatego też należy zgłosić się do odpowiedniego specjalisty, który dopilnuje ciąży i zadba o jej szczęśliwe donoszenie.

Zobacz również: https://malakawka.pl/skad-sie-biora-blizniaki/