Czy można używać depilatora w ciąży?

Ciąża to szczególne wydarzenie w życiu każdej kobiety, w trakcie którego kobiece ciało ulega wielu przemianom. Jednak, aby ciężarna nadal mogła czuć się komfortowo, warto zadbać o wszelkie drobne aspekty, jak np. depilacja. W okresie ciąży możemy zrezygnować z depilacji laserowej, jednak nic nie stoi na przeszkodzie, aby postawić na inne sprawdzone metody, dzięki którym również uzyskamy pożądane efekty. Czy można używać depilatora w ciąży?

Depilacja depilatorem w ciąży - czy jest bezpieczna?

Depilator w ciąży to jeden z najskuteczniejszych sposobów na pozbycie się niechcianego owłosienia. Warto jednak postawić na jego subtelne zastosowanie, by nader nie podrażnić naszej skóry. Powinniśmy jednak mieć na uwadze, że mimo iż nie ma konkretnych przeciwwskazań do używania depilatora w ciąży, to może on nieco podrażnić naszą skórę, która w tym okresie jest bardziej podatna na podrażnienia. Depilacja uciążliwego owłosienia w tak wyjątkowym stanie, jakim jest ciąża, wymaga odpowiedniego podejścia, jednak jej wykonanie nie należy do niemożliwych. Organizm ciężarnej przechodzi dynamiczne zmiany, które napędzane są przez wydzielane hormony. W wyniku tego organizm reaguje zupełnie inaczej niż przed zajściem w ciążę, dlatego powinniśmy zatroszczyć się zarówno o siebie, jak i o nasze dziecko.

Depilacja w trakcie ciąży powinna być nie tylko komfortowa, ale również w pełni bezpieczna. Oczekując na nowego członka rodziny, pragniemy czuć się zadbane oraz piękne, na co bezpośredni wpływ ma regularne usuwanie niechcianego owłosienia. Depilacja depilatorem w ciąży nie jest zagrożeniem dla zdrowia czy stanu kobiety, jednak może ona nieco podrażnić wrażliwą i podatną na uszkodzenia skórę przyszłej matki. Ciąża powoduje zwiększenie kruchości, a także osłabienie się ścian naczyń krwionośnych, przez co depilacja depilatorem może okazać się zbyt intensywnym zabiegiem.

Depilacja w ciąży - jakie metody można w tym okresie stosować?

Nic w tym dziwnego, że również podczas ciąży pragniemy czuć się kobieco oraz pięknie. Tak ważny okres nie powinien być wyjątkiem, gdyż zapominanie o sobie przełoży się na pogorszenie naszego samopoczucia, co zapewne odczuje również maluch. W trakcie kilku ostatnich tygodni ciąży możemy zaobserwować ciemniejący pionowy pasek włosów na brzuchu, zwany inaczej linea negra. Zazwyczaj w tym obszarze znajduje się jaśniejsza od reszty skóry linia biała. Natomiast w momencie, w którym organizm produkuje większe ilości progesteronu oraz melaniny, włoski stają się zdecydowanie ciemniejsze. Jeśli chcemy się ich skutecznie pozbyć, powinniśmy postawić na nieinwazyjne metody, dzięki którym osiągniemy pożądane rezultaty.

Decydując się na depilację miejsc intymnych w ciąży, możemy zdecydować się na depilację bikini w salonie kosmetycznym. Nie ma ku niej żadnych przeciwwskazań, jednak warto, abyśmy pamiętały, iż skóra w tym okresie gorzej reaguje na wszelkiego rodzaju zabiegi. Sytuacja wygląda podobnie w przypadku depilacji nóg. Jeśli ciąża jest na zaawansowanym etapie, niezwykle trudno jest schylić się, by samodzielnie ogolić sobie nogi. W takim przypadku mamy dwa wyjścia. Pierwszym z nich jest skorzystanie z usług w profesjonalnym salonie, natomiast drugim poproszenie o pomoc zaufanej, bliskiej nam osoby, która z zachowaniem wszelkich zasad higieny pomoże nam pozbyć się owłosienia.

Jak jeszcze warto przygotować się do porodu?

Depilacja jest jednym z kroków, który pozwoli ciężarnej odpowiednio przygotować się do porodu. Nie jest ona wymogiem, jednak gładkie, pozbawione włosków ciało z pewnością doda kobiecie pewności siebie i zwiększy jej komfort psychiczny w trakcie porodu. Innym sposobem, wpływającym na łatwiejszy poród jest zaopatrzenie się w specjalistyczny balonik Aniball. To wyjątkowy produkt, dzięki któremu można przygotować się do porodu zarówno fizycznie, jak i psychicznie. Użytkowanie balonika umożliwia przejęcie kontroli nad własnym ciałem, a także naukę świadomego rozluźniania mięśni dna miednicy oraz przyjmowania właściwej pozycji przed porodem.