Uczucie zimna w ciąży - przyczyny

Zastanawiają Cię niestandardowe objawy, jakie pojawiają się w trakcie ciąży? Spokojnie - rozumienie tego, co zachodzi w ciele kobiety podczas przygotowań do porodu to bardzo ważna kwestia wśród ciężarnych. Dające o sobie znać hormony sprawiają, że łatwo jest ulec panice i ogólnej dezorientacji w odniesieniu do tego, jakie objawy pojawiają się w kolejnych tygodniach ciąży. Do tematów podnoszonych zdecydowanie najczęściej przez kobietę w ciąży jest to, dlaczego w ciąży jest mi ciągle zimno. Rzeczywiście niekontrolowane zmiany temperatury ciała mogą wydawać się bardzo zastanawiające, dlatego dobrze jest bliżej przyjrzeć się takim stanom i zorientować się, z czego one wynikają. Poniżej wyjaśniamy, skąd może brać się uczucie zimna w ciąży.

Dlaczego zimno w ciąży pojawia się regularnie - zmiany odczucia ciepła u kobiet spodziewających się dziecka

Ciąża jest czasem magicznym, ale jednocześnie bardzo trudnym. Mowa tutaj nie tylko o niepokojach psychicznych związanych z pojawieniem się znacznej zmiany w codziennym życiu i przygotowaniem się na nadejście nowego członka rodziny, ale także objawach fizycznych. Nie zawsze mowa tutaj o bólu czy dużym dyskomforcie fizycznym, ale również o rzeczach, które wydają się nie być do końca normalne i pojawiają się znienacka. Wcześniej wspomniane obawy dotyczące połogu oraz przebiegu porodu można nieco rozwiać, działając przede wszystkim na rzecz odpowiedniego przygotowania fizycznego. Pomocne są ćwiczenia mięśni dna miednicy z balonikiem Aniball, a także delikatna, a zarazem w miarę możliwości regularna aktywność fizyczna. Nieco inaczej może być w przypadku pozostałych objawów, które na pierwszy rzut oka wydają się nieco bardziej skomplikowane, ponieważ trudno jest samodzielnie znaleźć ich przyczynę. Dlaczego jest mi zimno w ciąży? Jeśli takie pytania nie są Ci obce, to zdecydowanie zdajesz sobie sprawę, o czym mowa. O zmianach odczuwania temperatur przez ciężarne nie mówi się zbyt wiele, a jest to przecież jeden z najczęściej występujących objawów. Może występować on w różnych postaciach - niektóre kobiety dużo intensywniej niż przed zajściem w ciążę odczuwają ciepło, borykając się z problemem tego, jak skutecznie się schłodzić. Czasem jest wręcz zupełnie odwrotnie, a powszechne staje się pytanie “Dlaczego w ciąży jest mi ciągle zimno?”. Choć objawy są różne, to zmiany odczuwania ciepła u kobiet spodziewających się dziecka zazwyczaj mają tę samą przyczynę.

Dlaczego jest mi zimno w ciąży?

Kobieta w ciąży chce poczuć się tak komfortowo, jak to jest tylko możliwe. Opieka lekarska zawsze powinna stać tutaj na pierwszym miejscu, ponieważ tylko regularne i stałe kontrole u lekarza prowadzącego ciążę są w stanie zapewnić, że wszystko jest w porządku. W razie jakichkolwiek nieprawidłowości możliwe jest postawienie odpowiedniej diagnozy, a następnie wdrożenie ewentualnego leczenia. “Dlaczego jest mi zimno w ciąży?” - to pytanie często pada również w gabinecie lekarskim. To normalne, że kobiety ciężarne interesują się każdym niestandardowym objawem zdrowotnym, który przed ciążą się nie pojawiał. Sygnalizowanie takich objawów lekarzowi prowadzącemu jest konieczne, aby znał on pełną historię ciąży i w razie potrzeby doprowadził do szybkiej reakcji. Jeśli więc często zadajesz sobie pytanie “dlaczego w ciąży jest mi ciągle zimno”, to wskazane jest omówienie tego przede wszystkim z lekarzem prowadzącym ciążę. Opinia fachowca liczy się najbardziej w odniesieniu do zdrowia.

Dlaczego w ciąży jest mi ciągle zimno - temperatura a hormony

Pojawienie się uczucia zimna w ciąży można rozpatrywać w dwojaki sposób, w zależności od tego, o jakim etapie ciąży mowa. Kobiety ciężarne odczuwają zimno w naturalny sposób już na samym początku ciąży, czyli w pierwszym trymestrze. Właśnie wtedy dochodzi do pierwszej dużej burzy hormonów, a dopiero później powinny one ulec względnej stabilizacji. Jeśli jednak uczucie zimna utrzymuje się dłużej niż tylko w trakcie pierwszego trymestru, należy o tym poinformować lekarza.