Co na infekcje intymne w ciąży?

Infekcje intymne w ciąży są dodatkowym stresem dla kobiety, która oprócz nieprzyjemnych odczuć, martwi się także o rozwijające się w jej łonie dziecko. Dochodzi do nich w wyniku rozpulchnienia oraz przekrwienia tkanek dróg rodnych. Niestety mogą one negatywnie wpłynąć na matkę i dziecko, dlatego musimy zgłosić się w przypadku ich wystąpienia do naszego lekarza ginekologa, który pomoże nam sobie z tym poradzić. Jeśli chcesz dowiedzieć się, jak leczyć infekcje intymne w ciąży, koniecznie przeczytaj dalszą część artykułu.

Infekcja intymna w ciąży - grzybica pochwy

Najczęściej występującą dolegliwością w okresie ciąży jest grzybica pochwy, która objawia się nieprzyjemnym swędzeniem pieczeniem oraz występowaniem upławów. Jest to szybka w leczeniu przypadłość, jednak pod warunkiem, że od razu zgłosimy się do naszego ginekologa. Jest to szczególnie istotne w czasie trwania ciąży, ponieważ może negatywnie wpłynąć na dziecko. W najcięższych sytuacjach maleństwo może zarazić się bakteriami lub nawet stracić życie. Dlatego w momencie pojawienia się niepokojących objawów należy natychmiast udać się do lekarza prowadzącego, który nas zbada i dobierze odpowiednie leki. Jest to kluczowa decyzja dla nas i dla naszego dziecka, która pomoże nam uniknąć poważnych konsekwencji.

Infekcja intymna w ciąży - co stosować?

Jeśli zastanawiasz się, co stosować na infekcje intymne w ciąży ten artykuł pomoże Ci w znalezieniu sposobu na poradzenie sobie z nimi. Jeśli w tym czasie zauważymy niepokojące objawy wskazujące na pojawienie się dolegliwości, warto od razu skonsultować się z ginekologiem, który po zbadaniu problemu, przepisze odpowiednie leki na infekcje intymne w ciąży. Najczęściej pojawiającym się problemem jest grzybicze zakażenia pochwy, które charakteryzuje się występowaniem świądu, pieczenia oraz upławów. Są to dolegliwości szybkie w leczeniu, dlatego natychmiastowa wizyta u lekarza i dobranie odpowiednich leków na infekcje intymne w ciąży powinny rozwiązać ten uciążliwy problem. Zwykle pacjentki dostają leki doustne, jednak w niektórych przypadkach specjalista przepisuje globulki dopochwowe, które pomagają w wyleczeniu.

Domowe sposoby na infekcje intymne w ciąży

Istnieją także domowe sposoby na poradzenie sobie z infekcjami intymnymi występującymi w okresie trwania ciąży. Pamiętajmy jednak, aby przed stosowaniem preparatów na własną rękę, najpierw skonsultować się z ginekologiem, który doradzi, czy wybrany przez nas sposób jest w pełni bezpieczny. Najlepiej zastosować domowe sposoby, dzięki którym unikniemy pojawienia się uporczywych dolegliwości. Jednym z nich jest higiena osobista miejsc intymnych, która pomoże nam w usuwaniu bakterii. Ważne jest korzystanie z delikatnych, hipoalergicznych płynów i częste mycie okolic intymnych. Możemy również ograniczyć korzystanie z publicznych basenów oraz pamiętać o nienoszeniu wkładek higienicznych. Do domowych sposób na infekcje intymne w ciąży powinniśmy podchodzić ostrożnie i jedynie pod całkowitym nadzorem naszego lekarza. Stosowanie leczenia na własną rękę może wpłynąć negatywnie na płód i zdrowie przyszłej matki.

Infekcje intymne w ciąży - jak leczyć? Wnioski

Pojawiające się infekcje intymne w okresie ciąży są uciążliwymi i niebezpiecznymi dolegliwościami, z którymi warto od razu udać się do lekarza ginekologa. Wpływają one nie tylko negatywnie na nasze samopoczucie, ale także mogą zaszkodzić nienarodzonemu, rosnącymi w kobiecie dziecku. Ze względu na to, nie powinniśmy unikać wizyty u lekarza i radzić sobie w domowym zaciszu. W sytuacji wystąpienia problemu ginekolog prowadzący ciąże przepisze odpowiednie i dopasowane do rodzaju infekcji leki, które pomogą nam uporać się z problemem. Jest to bardzo ważne, ponieważ w wyniku braku rezultatów i dobraniu złych preparatów może dojść do zapalenia jajowodów oraz cewki moczowej, co w przyszłości przełoży się na problemy z ponownym zajściem w ciążę. Ponadto, działanie samemu może doprowadzić także do poronienia, dlatego w trosce o nasze nienarodzone maleństwo nie powinniśmy podejmować tak dużego ryzyka.

https://malakawka.pl/miesniaki-macicy-czego-unikac-przy-miesniakach/