Manicure hybrydowy w ciąży - czy jest bezpieczny

Ciąża jest szczególnym czasem, który bez wątpienia rządzi się swoimi prawami. Jasne jest, że zawsze chodzi o dobro dziecka, jednak warto pamiętać, że mama również jak najbardziej może mieć swoje potrzeby, nawet te najbardziej prozaiczne, takie jak stworzenie odpowiedniego wizerunku na co dzień. Nie jest przecież żadną tajemnicą to, że wiele pań uwielbia manicure hybrydowy. W ciąży jednak wiele rzeczy jest niedozwolonych, zatem powstaje pytanie, czy paznokcie hybrydowe można robić w ciąży? Poniżej rozwiewamy wszelkie wątpliwości z tym związane.

Manicure hybrydowy w ciąży - dlaczego kobiety decydują się na jego wykonywanie?

Choć planowana ciąża to z pewnością źródło wielkiej radości oraz szczęścia dla przyszłej mamy oraz całej rodziny, to jednak nie da się ukryć, że jest ona obarczona dość dużymi ograniczeniami. Wiele rzeczy, które kobieta mogła bez żadnego problemu robić przed zajściem w ciążę, w stanie oczekiwania na pojawienie się nowego członka rodziny są raczej wykluczone. Wszystko to może sprawić, że przyszła mama może poczuć się nieco zagubiona. W końcu wcale nie jest tak łatwo odnaleźć się w nowej rzeczywistości, szczególnie jeśli nie ma szansy na korzystanie z tak prozaicznych przyjemności, jak na przykład robienie manicure hybrydowego czy aktywności fizycznej.

Chcesz zadbać o dobry stan swojego ciała? Postaw na ćwiczenia z balonikiem Aniball, który przygotuje Cię do porodu. Co jednak z kwestią robienia manicure? W ciąży konieczne jest bezwzględne stosowanie się do wielu różnych zakazów tak jak tych związanych z piciem alkoholu czy paleniem papierosów. Jednak czy tak restrykcyjne zakazy dotyczą również kwestii stylizacji paznokci? To pytanie może zadawać sobie wiele ciężarnych, które przed zajściem w ciążę regularnie korzystały z takiego zabiegu kosmetycznego. Na pytanie, czy paznokcie hybrydowe można robić w ciąży, należy odpowiedzieć jak najszybciej, aby nie funkcjonować dalej w niepewności.

Ciąża a hybryda - czy jest się czego obawiać?

Naturalne jest, że każda mama chce najlepiej dla swojego dziecka, również w czasie jego rozwoju prenatalnego. Dlatego właśnie warto zadbać nawet o najmniejszy i pozornie nieistotny aspekt dbania o tę sprawę. Nie dziwi więc ilość zapytań dotyczących tego, czy paznokcie hybrydowe można robić w ciąży. Jest to związane przede wszystkim z troską o dobro dziecka. Skąd pojawiają się kontrowersje na linii ciąża a hybryda? Może być to związane z różnymi kwestiami.

Powszechny jest pogląd, jakoby składniki zawarte w lakierach hybrydowych mogły w jakikolwiek sposób zagrozić dziecku. Podobny mit dotyczy również farbowania włosów u kobiet ciężarnych. Drugim powodem, dla którego tak często pojawia się pytanie o to, czy paznokcie hybrydowe można robić w ciąży, jest sama opieka personelu medycznego podczas porodu. Musi on przecież na bieżąco kontrolować stan ciężarnej. Jeszcze kilka lat temu podstawową do tego metodą było sprawdzanie krążenia poprzez naciskanie płytki paznokcia. Nic więc dziwnego, że ciężarne również teraz mają pewne opory przed regularnym robieniem manicure hybrydowego w ciąży, szczególnie w końcowej fazie ciąży.

Czy paznokcie hybrydowe można robić w ciąży?

Odpowiedź na to pytanie powinna być uzasadniona jedynie rzetelnymi faktami i dowodami, a nie dowodami anegdotycznymi, sugerowanymi przez znajomych, rodzinę czy nawet inne ciężarne. W przestrzeni internetowej oraz najbliższym otoczeniu nie brakuje przecież licznych fake newsów, które jak najbardziej mogą dotyczyć również kwestii ewentualnego bezpieczeństwa robienia manicure hybrydowego w ciąży.

Spodziewasz się dziecka i chcesz poznać odpowiedź na pytanie, czy paznokcie hybrydowe można robić w ciąży? W takim razie jesteś w dobrym miejscu - nie ma żadnych przeciwwskazań do robienia manicure hybrydowego w ciąży. Nie ma bowiem ani jednego potwierdzonego dowodu medycznego, jakoby jakiekolwiek składniki zawarte w popularnych lakierach hybrydowych miały negatywny wpływ na zdrowie zarówno matki, jak i dziecka. Przy wykonywaniu manicure hybrydowego w ciąży należy jednak pamiętać, aby wszystkie sprzęty zostały odpowiednio wysterylizowane.