Meridia…..kolejne niebezpieczne tabletki

Opis skrócony kolejnego z wycofanych z Polski leków:

meridiana

Wskazania:

Wspomagająco, w połączeniu z dietą, w leczeniu otyłości u pacjentów ze wskaźnikiem BMI ≥ 30 kg/m2 oraz u pacjentów z nadwagą (BMI ≥ 27 kg/m2) ze współistniejącymi czynnikami ryzyka. Preparat powinien być stosowany u pacjentów, u których leczenie niefarmakologiczne było nieskuteczne

Dawkowanie:

Doustnie. Dawkę i częstotliwość przyjmowania leku ustala lekarz. Nie stosować u dzieci i młodzieży do 18 roku życia. Kobiety w wieku rozrodczym powinny w trakcie leczenia preparatem stosować skuteczną antykoncepcję.

Możliwe skutki uboczne:

Bardzo często obserwowano: suchość w jamie ustnej, bezsenność, zaparcie. Często: kołatanie serca, nadciśnienie tętnicze, rozszerzenie naczyń krwionośnych (uderzenia gorąca), nudności, nasilenie dolegliwości związanych z guzkami krwawniczymi, nudności, ból i zawroty głowy, zaburzenia czucia, niepokój, zwiększoną potliwość, zaburzenia smaku. Preparat może upośledzać zdolność prowadzenia pojazdów i obsługi maszyn.

Meridia i ja!!!

leki_550

Ja sama już kiedyś próbowałam się uporać z niedużą wtedy nadwagą. Jednak nie szło mi najlepiej. Poszłam wtedy do przychodni i zapisałam się do lekarki. Opowiedziałam jej o moim problemie, a ta bez wywiadu przepisała mi meridie. Nie dokończyłam nawet jednego opakowania. Nudności były na porządku dziennym, tak jak zawroty i bóle głowy. Ale to jeszcze nic. Najgorsze były wahania nastrojów. Płaczliwość mieszała mi się z wybuchami agresji. Za to wesoło nie było mi jeszcze jakiś czas po odstawieniu Meridii. Teraz dopiero dowiedziałam się, że wycofali ją ze sprzedaży. I uważam, że to dobrze, bo mnie tylko  zaszkodziła. Chodziłam po niej jak jakaś bomba zegarowa.

Tylko African Mango!!!

Z African Mango miałam zupełnie inaczej. Dużo pozytywnej energii, brak rozkojarzenia, czy wahania nastroju. Jestem szczęśliwą kobietą, bo się diametralnie zmieniłam. I to wszystko dzięki samozaparciu i dzięki African Mango. Nie trujcie się Kochani. Odchudzajcie się tak, żeby później można było zdrowo pożyć.


Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *