Meridia…..kolejne niebezpieczne tabletki

Opis skrócony kolejnego z wycofanych z Polski leków:

meridiana

Wskazania:

Wspomagająco, w połączeniu z dietą, w leczeniu otyłości u pacjentów ze wskaźnikiem BMI ≥ 30 kg/m2 oraz u pacjentów z nadwagą (BMI ≥ 27 kg/m2) ze współistniejącymi czynnikami ryzyka. Preparat powinien być stosowany u pacjentów, u których leczenie niefarmakologiczne było nieskuteczne

Dawkowanie:

Doustnie. Dawkę i częstotliwość przyjmowania leku ustala lekarz. Nie stosować u dzieci i młodzieży do 18 roku życia. Kobiety w wieku rozrodczym powinny w trakcie leczenia preparatem stosować skuteczną antykoncepcję.

Możliwe skutki uboczne:

Bardzo często obserwowano: suchość w jamie ustnej, bezsenność, zaparcie. Często: kołatanie serca, nadciśnienie tętnicze, rozszerzenie naczyń krwionośnych (uderzenia gorąca), nudności, nasilenie dolegliwości związanych z guzkami krwawniczymi, nudności, ból i zawroty głowy, zaburzenia czucia, niepokój, zwiększoną potliwość, zaburzenia smaku. Preparat może upośledzać zdolność prowadzenia pojazdów i obsługi maszyn.

Meridia i ja!!!

leki_550

Ja sama już kiedyś próbowałam się uporać z niedużą wtedy nadwagą. Jednak nie szło mi najlepiej. Poszłam wtedy do przychodni i zapisałam się do lekarki. Opowiedziałam jej o moim problemie, a ta bez wywiadu przepisała mi meridie. Nie dokończyłam nawet jednego opakowania. Nudności były na porządku dziennym, tak jak zawroty i bóle głowy. Ale to jeszcze nic. Najgorsze były wahania nastrojów. Płaczliwość mieszała mi się z wybuchami agresji. Za to wesoło nie było mi jeszcze jakiś czas po odstawieniu Meridii. Teraz dopiero dowiedziałam się, że wycofali ją ze sprzedaży. I uważam, że to dobrze, bo mnie tylko  zaszkodziła. Chodziłam po niej jak jakaś bomba zegarowa.

Tylko African Mango!!!

Z African Mango miałam zupełnie inaczej. Dużo pozytywnej energii, brak rozkojarzenia, czy wahania nastroju. Jestem szczęśliwą kobietą, bo się diametralnie zmieniłam. I to wszystko dzięki samozaparciu i dzięki African Mango. Nie trujcie się Kochani. Odchudzajcie się tak, żeby później można było zdrowo pożyć.


Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *