Czy w ciąży można używać wibratora?

Masturbacja to akt, który służy pobudzeniu seksualnemu własnych narządów płciowych. Jej celem jest nie tylko samo osiągnięcie orgazmu, ale również czysta przyjemność płynąca z samej czynności. Nic więc dziwnego, że wiele kobiet oraz mężczyzn chętnie się jej poddaje. Jednak w okresie ciąży wiele czynności, które do tej pory było uważanych za przyjemne, schodzi na dalszy plan. Podobnie jest z kwestią masturbacji. Nic więc dziwnego, że coraz więcej kobiet zadaje sobie pytanie, czy można używać wibratora w ciąży.

Czy można używać wibratora w czasie ciąży?

Przed odpowiedzią na pytanie, czy wibrator szkodzi w ciąży, warto się zastanowić, jak wygląda kwestia masturbacji w stanie błogosławionym. Zdania w tej kwestii są bardzo podzielone, jednak stymulacja narządów płciowych czy piersi nie powinna zaszkodzić ani kobiecie, ani rozwijającemu się w jej brzuchu dziecku. Bardzo ważne jest jednak, aby jeszcze na początku ciąży skonsultować się z lekarzem prowadzącym, czy nie występują żadne przeciwwskazania.

Lekarz ponadto udzieli dokładnych wskazówek. Podczas rozmowy wyjaśni on, jak masturbować się, aby czynność ta nie wiązała się z zagrożeniem płodu. W przypadku, gdy ciąża jest zagrożona lub w jej trakcie wystąpią jakiekolwiek zaburzenia, seks oraz masturbacja mogą okazać się bardzo niebezpieczne, zarówno dla przyszłej mamy, jak i dla dziecka. W takiej sytuacji używanie wibratora w ogóle nie wchodzi w grę, może bowiem spowodować nieodwracalne zmiany, a nawet przyspieszyć poród.

Aby stymulacja narządów płciowych w trakcie ciąży była w pełni bezpieczna, należy pamiętać o kilku ważnych rzeczach. Przede wszystkim należy zadbać o odpowiednią higienę. Należy bowiem pamiętać, że narządy rozrodcze są szczególnie narażone na ataki ze strony bakterii oraz innych drobnoustrojów. Przed masturbacją warto umyć ręce oraz wziąć porządny prysznic. Jeżeli kobieta korzysta z wibratora, on również powinien zostać zdezynfekowany. Należy unikać także sztucznych lubrykantów. Mogą one bowiem uczulać, a w ich składzie znajdują się chemikalia, które mogą okazać się niebezpieczne dla płodu.

Czy wibrator szkodzi w ciąży?

Problem pojawia się w sytuacji, kiedy jednoznacznie trzeba odpowiedzieć na pytanie, czy można używać wibratora w czasie ciąży. Opinie specjalistów w tej materii są podzielone. Jedni twierdzą, że w ciąży kobieta kategorycznie powinna unikać tego rodzaju gadżetów erotycznych. Jednak część osób uważa, że jeżeli seks z partnerem jest całkowicie bezpieczny, to używanie wibratorów, czy dildo również nie jest zabronione.

Mówiąc jednak najprościej, uprawianie seksu oraz używanie wibratorów w czasie ciąży jest bezpieczne. Należy jednak unikać tego tylko w sytuacji, gdy ciąża jest zagrożona lub istnieje ryzyko wcześniejszego porodu, lub infekcji. Należy pamiętać, że masturbacja może być bardzo zdrowym i bezpiecznym sposobem na łagodzenie stresu. Ponadto jest to bardzo dobra metoda na odwrócenie uwagi od dolegliwości w czasie ciąży, a kobieta ma szansę lepiej poznać swoje ciało w tym wyjątkowym stanie.

Czy można używać wibratora w ciąży? — o czym należy pamiętać?

Dziecko, rozwijające się w brzuchu mamy, jest chronione workiem owodniowym oraz przez mięśnie macicy. Ponadto czop śluzu uszczelnia także szyjkę macicy i pomaga chronić płód oraz narządy rozrodcze przed pojawieniem się infekcji. Kobieta może być więc spokojna, że podczas penetracji penisem lub wibratorem, nie wejdą one w kontakt z dzieckiem.

Kobieta, która zdecyduje się na używanie wibratora w trakcie ciąży, musi pamiętać o kilku podstawowych zasadach. Należ przede wszystkim upewnić się, że gadżety erotyczne są w pełni czyste oraz zdezynfekowane. Ponadto kobieta ciężarna musi cały czas słuchać swojego ciała. W sytuacji, kiedy wystąpi krwawienie lub dyskomfort, należy zaprzestać używania wibratora. Czasami, przez zmiany hormonalne, konieczne może okazać się użycie lubrykantu czy znalezienie innej pozycji. Kobieta powinna także całkowicie odstawić wibrator, jeżeli odeszły wody płodowe, lub ginekolog zabronił aktywności seksualnej.