Melatonina – strażniczka dobrego snu

Człowiek to doprawdy fascynująca istota. Zbudowana z setek, tysięcy komórek nad którymi piecze trzymają hormony, czyli substancje chemiczne kontrolujące przebieg procesów życiowych zachodzących w naszym organizmie. Jeśli dojdzie do zaburzenia ich pracy, zaczynasz czuć się gorzej oraz chorować.

Zaburzenia hormonalne – objawy

 • huśtawki nastrojów
 • problemy ze snem
 • osłabiona odporność organizmu
 • spowolniony metabolizm – tycie
 • nadmierna suchość skóry
 • problemy z pamięcią i koncentracją

Wyżej wymienione objawy mogą świadczyć m.in. o niedoczynności tarczycy. Aczkolwiek nie tylko. Idealnie wpisują się w te towarzyszące niedoborom melatoniny. Czym jest melatonina? Jaką rolę odgrywa w naszym organizmie? I dlaczego jest tak ważna? Tego oraz wielu innych rzeczy dowiesz się z dalszej części wpisu. Zapraszam!

Melatonina 

Melatonina to hormon produkowany przez gruczoł usytuowany w centralnej części naszego mózgu o zabawnej nazwie – szyszynka. Potocznie nazywana „strażniczką snu”. Zaraz dowiecie się dlaczego.

Otóż głównym zadaniem melatoniny jest zharmonizowanie wewnętrznego zegara biologicznego człowieka z tym, co dzieje się w przyrodzie – dobową zmianą oświetlenia, czyli następstwem dnia i nocy.  Wraz z nadejściem zmierzchu, hormon ten nakłania nas do snu, natomiast wraz ze świtem do pobudki.

W największych ilościach melatonina jest produkowana pomiędzy 1 a 10 rokiem życiem, czyli w okresie wzmożonego zapotrzebowania na sen. Niektóre maluszki śpią nawet 16 godzin dziennie! Wraz z upływem lat dochodzi do spadku jej stężenia w organizmie. A często również do niedoborów, za które odpowiada w dużej mierze współczesny styl życia. Wykazano, że z obniżonym poziomem melatoniny zmagają się głównie osoby zestresowane, pracujące na zmiany, nastawione na sukces zawodowy. Większość z nich tyra po kilkanaście godzin na dobę. Zazwyczaj w nocy. Ekran komputera czy światło lampki zaburzają pracę szyszynki, która zaczyna tracić orientację. Nie wie czy jest dzień czy noc. Nie wie czy zacząć produkować melatoninę czy nie,  co znajduje odzwierciedlenie w problemach z zasypianiem. Kręcisz się, wiercisz i nic. Pijesz melisę, liczysz barany. Bez skutku. A nie lepiej, po prostu zmienić styl życia? Zacząć funkcjonować jak normalny człowiek, a nie jak sowa? Doskonale zdaje sobie sprawę z tego, że nie we wszystkich przypadkach będzie to możliwe. Jeżeli z jakiś powodów nie możesz zmienić pracy, zacznij proszę suplementować melatoninę w tabletkach, dzięki której w znaczący sposób podniesiesz komfort swojego życia.

Niedobór melatoniny groźny dla życia 

Oprócz permanentnego przemęczenia, problemów z koncentracją czy rozdrażnienia, następstwem zbyt niskiego poziomu melatoniny mogą być:

 • zaburzenia cyklu menstruacyjnego
 • choroba Alzheimera
 • cukrzyca typu 2

Melatonina 

Na rynku farmaceutycznym nie brakuje produktów zawierających w swoim składzie melatoninę. Jeśli mam być z Wami szczera – jest ich multum! Choć uważa się, że ich stosowanie jest bezpieczne – nietrudno o przedawkowanie. Dlatego decydując się na zakup tego typu środka warto zainwestować w ten, którego formuła nie bazuje tylko i wyłącznie na czystej melatoninie, ale również na innych substancjach aktywnych. Taki zabieg zniweluje ryzyko wystąpienia skutków ubocznych. Przykładem tego typu preparatu jest Melatolin Plus.

Melatolin Plus

mel

Melatolin Plus to jedyny tego typu suplement na rynku, który łączy w sobie działanie leku uspokajającego oraz nasennego.

 • korzystnie wpływa na nastrój zmniejszając psychologiczne podłoże problemów ze snem
 • redukuje liczbę przebudzeń w ciągu nocy
 • zmniejsza dyskomfort wywołany jet-lagiem
 • pomaga zniwelować negatywny wpływ stresu na nasz organizm
 • odciąga uwagę od dręczących myśli utrudniających zasypianie
 • ułatwia zasypianie oraz wstawanie, sprawia że budzimy się wypoczęci i pełni energii

Melatolin Plus skład

Tak jak już zdążyłam wspomnieć, w składzie tabletek Melatolin Plus nie znajdziemy tylko i wyłącznie melatoniny, ale również szereg substancji pochodzenia naturalnego ułatwiających zasypianie oraz kontrolę nad prawidłową pracą układu nerwowego.

 • Melisa lekarska
 • L-tryptofan
 • Ashwagandha
 • Szyszki chmielu
 • Kwiat szafranu
 • L-teanina
 • Kwas gamma
 • Witamina B6

Melatolin Plus opinie

Melatolin Plus to preparat, który cieszy się bardzo dużym zainteresowaniem wśród konsumentów – jakoś mnie to nie dziwi. Współczesny styl życia pozostawia wiele do życzenia. Ciągła gonitwa, obowiązki, brakuje nam czasu dla najbliższych, a co dopiero na sen….

Od kilku lat zmagam się z bezsennością. Próbowałam już wielu sposobów. Piłam ziółka, ograniczyłam telewizor, komputer i smartfona, a nawet spróbowałam hipnozy. Nic nie pomogło. Za namową koleżanki zdecydowałam się na zakup Melatolin Plus. To była bardzo dobra decyzje. Moje problemy ze snem zniknęły jak ręką odjął. Dodatkowo stałam się taka jakby bardziej wyciszona i opanowana…? A pomyśleć, że jeszcze jakiś czasu temu mówiono na mnie nerwus. Szczerze polecam ten środek. Melatonina sprzedawana w aptece nie dorasta mu do pięt!

Anna, 42 lata

„Nie powiem, obawiałam się trochę kuracji Melatolin Plus. A konkretnie tego, że mój organizm się uzależni. Jak się okazało, zupełnie niepotrzebnie. Tabletki łykałam przez dwa miesiące. Po upływie tego czasu, postanowiłam je odstawić. Byłam w pełni zadowolona z efektów, więc nie było sensu kontynuować dalszej kuracji. Ku mojemu zaskoczeniu, problemy ze snem nie wróciły! Przesypiam całą noc, a rano budzę się wypoczęta. W końcu funkcjonuje jak normalny człowiek. Żyję dzień, a nie w nocy… 😉.

Magda, 33 lata

Melatolin Plus gdzie kupić

Melatolin Plus to środek, który dopiero wkracza na polskie „salony farmaceutyczne”. Obecnie można go kupić tylko i wyłącznie za pośrednictwem Internetu, co moim zdaniem nie jest żadną przeszkodą. Zwłaszcza w dzisiejszych czasach, gdzie nawet osiemdziesięciolatkowie serfują po sieci!

zamów

 

 


Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *